×
Zavolejte nám
+420 517 321 011
Napište nám

Hestego není jen plech. Je to oživlý plech, který slouží lidem. Pod rukama konstruktérů a dělníků se rodí i stroje nebo části strojů, které se zapojují do větších celků.

Na začátku vývoje těchto strojů stojí vždy myšlenka. Je jedno, jestli je to myšlenka zákazníka, marketingu nebo konstruktéra. Pro rozvoj firmy a lidí v ní jsou důležité všechny. Na konci musí vždy stát výrobek, který bude úspěšný na trhu a obohatí výrobní portfolio firmy nebo zásadně ulehčí práci lidem v ní.

Po zformování požadavků na stroj a důkladné analýze co má dělat, kdy ho potřebujeme a kolik jsme ochotni do vývoje investovat, putuje surová myšlenka do vývojové konstrukce, jejímž úkolem je její rozvinutí a cílem předání dokumentace pro výrobu. Toto je ale běh na dlouhou trať. Je nutné prověřit možné alternativy provedení, vyhledat možná použitelná řešení, prověřit průmyslové ochrany konkurenčních firem a nakonec navrhnout funkční model, který bude splňovat parametry zadání. Během celého návrhu je nutné sledovat nákladové parametry, vyrobitelnost a technologickou náročnost. Při návrhu stroje používáme také metodiku DFSS (Design for Six Sigma). Prověřujeme výpočty životnost, provádíme simulace provozu a odhalujeme slabá konstrukční místa, která by mohla být potenciálně důvod k nefunkčnosti stroje, zjednodušujeme uzly, snižujeme počty dílů atd. Pro tyto výpočty používáme speciální software a velmi často spolupracujeme s univerzitami a vysokými školami.

Po návrhu stroje následuje výroba prototypu, na kterém testujeme skutečné parametry a chování stroje v reálných podmínkách. Probíhají zatěžkávací zkoušky, zrychlené testy životnosti. Výsledky těchto testů promítáme zpět do výrobku a optimalizujeme jak jeho konstrukci, tak technologie výroby. Samozřejmostí je v tomto kroku ověření splnění prvotních požadavků.

Nedílnou součástí vývoje stroje a jeho uvedení do provozu je splnění všech platných norem a získání potřebných certifikátů. Velký důraz je kladen na bezpečnost provozu. Z těchto důvodů, spolupracujeme se státními zkušebnami a bezpečnostními techniky.

Po zapracování všech požadavků připomínek, vzniklých z prototypu, je spuštěna ověřovací série, zpracován návod k montáži a návod k použití. Jak již bylo řečeno, každý vývoj nás posouvá dále – jak zkušenostmi, tak konkurenceschopností. Navíc v nás zanechá ten skvělý pocit z dobře odvedené práce, a čím častěji pak stroj vidíte v běžném provozu, tím větší hrdost a chuť do dalšího vývoje to ve vás vyvolá.

Zákaznické centrum +420 517 321 024

O naše klienty pečujeme s maximálním úsilím.
Máte-li dotaz, podnět nebo připomínku,
neváhejte nás kontaktovat.