×
Zavolejte nám
+420 517 321 011
Napište nám

Otočná okna

Naše SPINVISTA zajišťuje jasný pohled na výrobní proces.
Při provozu obráběcích strojů je výhled do interiéru silně omezen odletujícími třískami a rozstřikováním chladícího maziva či kapaliny.
Otáčí se tak vysokou rychlostí, že se kapaliny a nečistoty drží mimo disk. Výsledkem je jasný pohled na výrobní proces.
SPINVISTA je k dispozici ve dvou verzích:
SPINVISTA EVO s vnějším průměrem 253 mm a viditelnou plochou cca. 284 cm²
SPINVISTA NEO s vnějším průměrem 290 mm a viditelnou plochou cca. 430 cm²

SPINVISTA - také pro zvláště náročné aplikace

V naší SPINVISTĚ jsou použity vysoce kvalitní materiály. Povrch pouzdra se skládá z tvrdého eloxovaného hliníku a je proto odolný proti oděru a má vynikající tepelnou vodivost.
V případě potřeby můžeme SPINVISTA vybavit také ochranou ATEX; motor a elektronika jsou plně zapouzdřeny a jsou tak chráněny před jiskrami a vlhkostí.

Různé možnosti instalace

Výkyvná okna SPINVISTA lze namontovat jak na okna, tak na dveře pohonu. Díky plochému provedení se dá přizpůsobit nejrůznějším designům oken či dveří, a pokud je dostatek místa, lze jej připevnit i na posuvné dveře. SPINVISTA lze namontovat v libovolném úhlu natočení a jsou na výběr ze tří poloh pro připojení k připojovací krabici.

Princip činnosti otočných oken

Otočná okna využívají odstředivou sílu: Přesouvá nečistoty a kapaliny od středu tabule a umožňuje jasný výhled do vnitřku stroje.
SPINVISTA nabízí nejlepší pohled na výrobní proces v systémech, ve kterých se používají chladicí kapaliny na vodní bázi nebo minerální oleje s řídkým obsahem. Na vyžádání zjistíte, pro jaké oleje je otočné okno vhodné. V prostředí s chladicími kapalinami na olejové bázi také doporučujeme použít kotouč se speciální povrchovou úpravou.

Ke stažení

 

 

Bezpečnostní skla na stroje

Při obrábění vznikají třísky, které mohou být rozfoukány dovnitř stroje. Může se také stát, že se upnuté obrobky uvolní nebo že se nástroj v důsledku nesprávné obsluhy ulomí a velkou silou proletí pracovním prostorem. Pro ochranu obsluhy stroje se proto doporučuje použití bezpečnostních skel. Pokud se při vybavování obráběcích strojů používají pouze jednoduchá polykarbonátová skla, v důsledku trvalého kontaktu s chladícími mazivy či kapalinami rychle zkřehnou a ztratí svou přídržnou sílu. Z tohoto důvodu používáme pro výrobu strojních bezpečnostních skel pouze kombinaci bezpečnostního skla a polykarbonátu. Obecně na základě doporučení VDW doporučujeme výměnu bezpečnostních skel stroje po 5 letech používání.

HESTEGO - bezpečnost na prvním místě! 

  • Váš servisní partner pro výměnu bezpečnostních skel vašeho stroje.
  • Poradíme vám ohledně nadcházející výměny bezpečnostních skel vašeho stroje
  • Váš starý stroj dovybavíme podle aktuálních bezpečnostních požadavků na bezpečnostní okna stroje.
  • Myslete na včasnou výměnu skel na vašich strojích.

Rázové zkoušky

Naše bezpečnostní skla byla navržena podle norem pro obráběcí stroje.
Bezpečnostní okna jsou svým zapouzdřením a těsněním trvale a účinně chráněna před vnějšími vlivy.

Zádržnost je testována v externích ústavech podle platných norem pro obráběcí stroje. Proto jsou bezpečnostní skla ostřelována střelami o hmotnosti až 2,5 kg a zasahují kotouč rychlostí až 80 m/s a energií až 8 000 Nm.

Pokud se polykarbonátové tabule bez dodatečné ochrany dostanou do kontaktu s agresivními chladicími kapalinami, ztrácejí již po několika měsících používání částečně nebo úplně svou bezpečnostní funkci. To je důvod, proč vyrábíme svá strojní bezpečnostní skla jako kompozitní bezpečnostní tabule vyrobené z polykarbonátu a bezpečnostního skla.

Bezpečnostní sklo na vnitřní straně stroje chrání polykarbonátovou tabuli před navlhčením chladicími kapalinami. Polykarbonátová tabule na straně obsluhy má mnohem vyšší retenční schopnost a chrání obsluhu obráběcího stroje.

Najdeme správné řešení pro vaši konkrétní aplikaci.

Zákaznické centrum +420 517 321 024

O naše klienty pečujeme s maximálním úsilím.
Máte-li dotaz, podnět nebo připomínku,
neváhejte nás kontaktovat.