×
Zavolejte nám
+420 517 321 011
Napište nám

Stěrače vodicích ploch obráběcích strojů zvyšují jejich životnost.

Typy stíracích systémů

Stěrače vodicích ploch nabízíme pro typy vedení 1, 2, 3

Stěrače přesných ploch

Typ S vysoce odolný stěrač v nerezovém profilu. Stírací profil  z PU 85. Vhodný pro stírání velkých objemů třísek a kapalin na přesných plochách, zdvih břitu 1mm. Typ S je možno osadit předstěračem z pružné nerezové oceli.
Typ E stěrač Easy Click pro standardní aplikace. Stírací profil z PU 80 je nasazený na ocelovém profilu s otvory pro přišroubování. Vhodný zejména jako stěrač vodicích ploch pod  teleskopické kryty. Stěrač výborně kopíruje stíraný povrch  zdvihem břitu až 3mm
Lité stěrače se vyznačují vysokou přesností. Stěrač je vyroben z NBR na ocelovém profilu. Lité stěrače  jsou určeny zejména pro sériovou výrobu.

Stěrače standardních ploch  

DSP8 stěrač pro malé teleskopické kryty s nerezovým nosným profilem k přivaření. Stírací profil SLP8 z materiálu PU85 je vyměnitelný. Stěrač je dostupný ve variantě s integrovaným tlumením.
DSP12 stěrač pro střední teleskopické kryty s nerezovým nosným profilem k přivaření. Stírací profil SLP12 z materiálu PU85 je vyměnitelný.
DV12 stěrač pro velké teleskopické kryty s nerezovým nosným profilem k přivaření. Stírací profil SLV12 z materiálu PU85 s velkým zdvihem břitu je vyměnitelný.
LP8 stěrač pro malé a střední teleskopické kryty s taženým nosným profilem k přivaření. Stírací profil ST1 s optimalizovanou geometrií a sníženým pasivním odporem je vyměnitelný. Stěrač je dostupný ve variantě s integrovaným tlumením.
LP12 stěrač pro střední a velké teleskopické kryty s taženým nosným profilem k přivaření. Stírací profil ST1 s optimalizovanou geometrií a sníženým pasivním odporem je vyměnitelný.

Stěrače pro univerzální použití

Stěrače typu L pro univerzální použití jsou vyrobeny z materiálu NBR. Jedná se o stěrače s navulkanizovaným stíracím profilem na ocelovém nosném profilu délky 500 mm.
Typy: L12,5, L14, L18, L25, P01, P02, P03

Stěrač FB-D1 s předstěračem. Stíracím materiálem je viton navulkanizovaný na nosném ocelovém profilu. Viton je vysoce odolný proti opotřebení a je chráněn proti třískám předstěračem z nerezové oceli.

Vlastnosti stíracích materiálů, které jsou odolné proti nasáknutí

Materiál Tvrdost (Shore A) Max teplota použití °C krátkodobě / dlouhodobě Odolnost Používaný typ stěracího profilu
PU 80 80 ± 2 130 80 Proti nasákání vodě a olejům, chladícím kaplinám E18
PU 85 80 ± 2 130 80 Proti nasákání vodě a olejům, chladícím kaplinám ST1, SLP8, SLP12, SLV12, stěrače typu S
NBR 80 ± 5 130

 

80 Proti nasákání vodě a olejům, chladícím kaplinám stěrače typu L
Viton   140 100 Proti nasákání vodě a olejům, chladícím kaplinám FB-D1/Viton

Ke stažení

Prospekt – stírací systémy.pdf
Prospekt – stírací systémy
Zákaznické centrum +420 517 321 024

O naše klienty pečujeme s maximálním úsilím.
Máte-li dotaz, podnět nebo připomínku,
neváhejte nás kontaktovat.